GenelGündem

Almanya’dan DİTİB gönüllüsü gençler, depremzede çocuklara moral oldu

Diyanet İşler Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Garbsen Kocatepe Camii’nin genç gönüllüleri depremzede çocuklara oyunlar oynayarak moral oldu.

Garbsen DİTİB Kocatepe Camii Eğitim Merkezi fahri öğreticisi ve çocuk gelişim uzmanı Hülya Kuzpınarı ile gençlik kollarından Güneş Aslan, bölge cami derneklerinden Kasım Koşer, Orhan Kılıç, Gülay Sarıkaya ve Özlem Kılıç’tan oluşan gönüllüler, Hatay’ın Defne ilçesinde çadır ve konteyner kentlerdeki çocuklarla oyun oynayıp, yardım faaliyetlerine katıldı.

Depremden etkilenen çocuklara destek amacıyla Defne’de bulunduklarını belirten DİTİB gönüllüleri çocuklar için bir şeyler yapmaya çalıştıklarını, çadır kentte gıda paketi ve yemek dağıttıklarını söyledi.

Onları mutlu edebildiysek ne mutlu bize

Defne‘de çadır ve konteyner kentlerde başta çocuklara yönelik olmak üzere çok fazla etkinlikler düzenlediklerini ifade eden DİTİB fahri öğreticisi ve çocuk gelişim uzmanı Hülya Kuzpınarı, „Çocuklara yönelik yüz boyama, balon, ip atlama gibi oyunlar oynadık. Onlarla sohbet edip dertlerini dinledik, ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Defne’de bulunduğumuz süre içerisinde gece-gündüz farklı etkinliklerle çocuklarla neşeli vakit geçirmeye çalıştık. Miniklerle yaptığımız etkinliklerimiz de büyükte ilgi gördü. Amacımız ihtiyaç sahibi kardeşlerimize faydamızın dokunması, yaraların bir nebze olsun sarılması için çaba sarf ettik. Bizler yaptığımız gönüllü çalışmadan da büyük bir zevk aldık. Onları mutlu edebildiysek ne mutlu bize. Bu manada DİTİB olarak en başından beri başlatılan kampanyalara destek veren tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Yerinde hizmetlere bizatihi şahit olduk“ dedi.

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu