GenelGündem

Kondi: Allah 15 Temmuz’da bu aziz milletin yanında olmuştur

Diyanet TV’de ekranlara gelen “Günün Bereketi” programına konuk olan Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, 15 Temmuz gecesi milletin mücadelesine dikkat çekti.

Diyanet TV, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’ne özel programları ekrana getiriyor. Bu kapsamda, belgesellerden canlı yayınlara geceye şahit olmuş kişilerin ağzından da 15 Temmuz gecesi yaşanılanlar masaya yatırılıyor. Şehitlerimiz dualarla anılıyor.

Diyanet TV’de “Günün Bereketi” programına konuk olan Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, gündeme dair şu açıklamalarda bulundu:

“Allah bu aziz milletin yanında olmuştur. Bu Aziz milletin yeryüzündeki mazlum ve mağdura yaptığı yardım, Allah’a sadakatı, vatan, bayrak ve ezan sevdası; mazlum ve mağdurların yanında olması, o mazlumların duaları da bizi belalardan korudu. İşte o hainlerin, 15 Temmuz gecesinde tuzakları işlemedi. Tankla, topla, tüfekle gelenlere karşı; tankların, önüne yattılar. Allah, onların kalbine müthiş bir korku verdi. Bu aziz millete de bir korkusuzluk verdi. Bir cesaret verdi. Kadınıyla, erkeğiyle…”

“Allah bizi uyarıyor ve dikkat edin, uyanık olun, diyor”

“Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla millet adeta şehadete koştu.” diyen Kondi, “Sayın Cumhurbaşkanımızın meydanlara inme çağrısıyla oluk oluk insanlar adeta şehadete koşar gibi koştular. Aziz milletimiz, korkusuzdu. Şehadet şerbetini içen şehitlerimiz de korkusuz bir şekilde dışarı çıktılar. Abdestli gittiler. İnsanların çoğu şehadete koştular. Ayet-i kerime var. ‘Yeryüzünde fesat çıkarmayın, insanları bölmeyin, insanları gruplara ayırmayın. Hep benim cemaatim diye devletin bütün değerlerini çalarak kendi cemaatinize yedirmeyin. Başkasının da hakkı var bunda denildiği, zaman biz ıslah edeceğiz. Biz topluma huzur getireceğiz dediler.’ Kur’an öyle ifade ediyor. Allah bizi uyarıyor ve dikkat edin, uyanık olun, diyor. Ölçünüz, insanlar değil; Kur’an ve sünnet olsun.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu