Gündem

Siegburg DİTİB Merkez Camii’ne taşlı saldırı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunan Siegburg şehrinde DİTİB Merkez Camii, kimliği belirsiz kişiler tarafından taşlı saldırıya uğradı.

Saldırıda yaralanan olmazken, maddi hasar oluştu ve saldırgan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Siegburg Merkez Camii’ne dün gece 23.09 sıralarında kimliği belirsiz 4 kişi tarafından taşlı saldırı gerçekleştirildi.

Olayla ilgili bilgi veren Siegburg DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Turan Kaplan, caminin ana giriş kapısındaki güvenlikli camların saldırganlar tarafından kırıldığı ve saldırganların daha sonra kaçtıklarını söyledi.

Kaplan, “Caminin kamera kayıtlarında yüzleri maskeli 4 saldırganın camiye gelerek camı kırdığını, daha sonra LRG logolu ‘vatanını seven bize gelsin’ yazılı stickerlerin yapıştırıldığını gördük” dedi.

Son dönemlerde camilere yönelik artan saldırılardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren başkan Kaplan, cami yönetimi ve cemaati olarak endişe duyduklarını ifade etti.

Kaplan saldırıya dair görüntüleri polisle paylaştıklarını ve saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu